Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Sonrası

Zirkonyum diş kaplama son zamanlarda popüler olan bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum metalinden elde edilen zirkonyum seramiği özelliği sayesinde doğal dişe en yakın malzemedir. Bunun çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi yaptıran hastalarımız son derece bu tedaviden mutludurlar. Dilerseniz öncelikle Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi hakkında sizi bilgilendirelim daha sonra da tedavi sonrası hastalarımızın görüntüleriyle sizi baş başa bırakalım

ZİRKONYUM KAPLAMA

Zirkonyum metalinden elde edilen zirkonyum seramiği özellikle son yılların oldukça popüler bir diş kaplama malzemesi olarak kullanılıyor. Peki bizlere sağlıklı, sağlam ve ışıltılı bir gülümsemeyi vaat eden zirkonyum kaplama tam olarak nedir?

Dişlerini metal alt yapı ile kaplatan pek çok insanın en büyük şikayeti dişlerinde ki morarma, kolay aşınma , metalin verebileceği uzun vadede zararlar  ve elbette doğallıktan uzak, estetik olmayan bir gülümsemenin vermiş olduğu rahatsızlıklardı. Zirkonyum kaplama ile tüm bunlar uzak bir geçmişte kaldı diyebiliriz.

Zirkonyum kaplama metal kaplamalara göre daha sağlam, ısıya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yarı saydam olduğu için özellikle ön dişlerde uyum sağlamakta oldukça başarılıdır.

Metal alt yapılı porselenlerin birleşme yerlerinde belirginleşen grilik ve porselenin morarması gibi sorunlar olmadığı için zirkonyum alt yapılı kaplamalar çok daha parlak, doğal ve estetik bir görünüme sahip olur. Diş etine zarar vermediği için dişleriniz çok daha sağlıklı görünecek, bunun verdiği güven ile gülümseyişinizde ki değişikliği etrafınızda ki pek çok kişi fark edecektir.

ÜSTELİK ÜCRETSİZ MUAYENE